top of page

Gruppo per ricerce di mercato

Pubblico·2 membri

Spor Toto Da Kupon Hesaplama


Spor toto içeriğinde çeşitli şans oyunlarını barındırmaktadır. Bu şans oyunlarından bazıları kazı kazan, süper loto, şans topu, on numara, iddia, sayısal loto gibi oyunlardır. Bu oyunları kazanan kişiler ikramiyelerini vergiler de dahil edilerek spor toto kurumunun belirli hesaplamaları sonucunda alabilmektedir. Burada aynı oyunu kazanan kişi sayısı adedi, düşülecek vergi tutarı, dağıtım oranı gibi pek çok etken ikramiyeyi etkileyebilmektedir.
Spor toto da kupon hesaplamaSpor toto ikramiyesinin nasıl hesaplandığını anlayabilmek için öncelikle hangi durumda ikramiye almaya hak kazanıldığını bilmek gerekmektedir. Bu alanda 15, 14, 13, 12 bilenler ancak ikramiyeyi almayı hak kazanabilmektedir. Yani spor totoda her grup için bir ikramiye havuzu oluşturulmaktadır. İşte bu havuzda toplanan ikramiye tutarı kazananlara dağıtılmaktadır. Havuzdaki ikramiye tutarı ikramiye grubunda yer alan kazanan kişi sayısına bölünmektedir. Bu sayede ikramiye miktarı belirlenmektedir.


Örneğin spor totoda 14 bilen 220 kişi 220 kişi 8.261,35 TL kazandı ya da spor totoda 12 bilen 35341 kişi 64,28 TL kazandı ibarelerine sıklıkla rastlarız. Spor toto kurumuna katılan kişilerin yatırdığı ücretlerden yani havuzda toplanan paradan katma değer vergisi düşülmektedir. Bu hesaplamanın ardından kalan tutarın %83'üne denk gelen tutar kişilerin kazanma derecelerine göre pay edilerek dağıtılmaktadır. Spor toto ikramiyelerinin hesaplanmalarıyla ilgili resmi metin aynen bu şekilde yayınlanmaktadır.


Misli seçeneği ise oynanan kuponun olası ikramiye tutarını arttırmak için vardır. Kişiler aynı maç için birden fazla tahminde de bulunabilir. Sistemli oynamak terimi bununla ilgilidir. Spor totoda bir kolonun bedeli 50 kuruştur.


Hesaplama yani kazanç toplanan paranın miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Havuzda biriken paraların kazananlara dağıtılması müşterek kazanç kuralıdır. Örneğin bir spor toto kuponuna 15 adet maç yazdınız. Bu maçlardan bazıları beraberlik, bazıları ikinci takımın yenmesi bazıları da birinci takımın yenmesi şeklindedir. Yani her maç için tek tahminde bulundunuz. Kupon tutarı olarak da 100 TL kadar havuza para ödeniniz. Bu durumda kupona yazdığınız 15 tane maçın tutması halinde o haftanın ve yılın havuzda toplanan para miktarına göre kazanç tutarınız değişiklik gösterecektir. Bu örnekteki kişi 13 Ocak 2021 tarihinde böyle bir kupon yaparak hesaplamalar sonucunda 60 bin alabilmiştir. 350c69d7ab


Info

Ti diamo il benvenuto nel gruppo! Qui puoi fare amicizia con...

Pagina del gruppo: Groups_SingleGroup
bottom of page